علت خاموش نشدن دستگاه تصفیه آب خانگی

خاموش و روشن شدن بی دلیل دستگاه تصفیه آب

علت خاموش نشدن دستگاه تصفیه آب خانگی

علت خاموش نشدن دستگاه تصفیه آب خانگی

از بین رفتن هد پمپ (کلگی) دستگاه تصفیه آب که به مرور باعث داغ شدن موتور پمپ، از بین رفتن بلبرینگ و سیم پیچی کامل پمپ تصفیه آب می شود و خرابی پمپ باعث بالا رفتن آمپر ترانس(آداپتور) تصفیه آب و سوختن آن می شود و خشک بودن کامل دستگاه باعث تخلیه آب از داخل پوسته ممبران که باعث از بین رفتن ممبران می گردد. برای تست این خرابی شیر آب  ورودی را بسته و دستگاه را روشن می کنیم، اگر بعد از چند لحظه ( بسته به نوع دستگاه) به صورت خودکار سوییچ دستور خاموش شدن داد، قطعه لوپرشر سالم می باشد در غیر اینصورت حتما باید تعویض شود. در دستگاه های صنعتی سوییچ فشار پایین قابل تنظیم نسبت به آب ورودی می باشد و باید حتما متخصص آن را تنظیم نماید که در زمان معین با فشار معین روشن و خاموش گردد.

خاموش و روشن بی دلیل دستگاه تصفیه آب:

در بعضی مواقع دستگاه تصفیه آب بصورت ناگهانی بدون برداشت آب شروع به روشن و بعد خاموش شدن می کند. که ممکن است این مشکل گاهی طولانی و گاهی کوتاه باشد. این خرابی چند علت می تواند داشته باشد. شناسایی این علت ها نیاز به تجربه و تخصص و مهارت شناسایی توسط متخصصین را دارا می باشد و گاهاً باعث این می شود که مشتری هزینه های ب سیار زیادی را برای خود به وجود آورد که این ایراد را حل کند اما به نتیجه ای نرسد. پس حتما از تکنیسین های تصفیه آب کمک بگیرید. یکی از علت های خاموش و روشن شدن بی دلیل دستگاه خرابی هایپرشر می باشد که در بعضی مواقع با پیچ تنظیم آلن روی سوییچ قابل تنظیم می باشد و نیاز به تعویض ندارد و در بعضی مواقع به دلیل گیر کردن و خرابی باید حتما تعویض گردد. تذکر: در بعضی مواقع پایین بودن درجه گیج نمایشگر فشار که بر روی دستگاه وجود دارد دلیل بر خرابی پمپ و ترانس نمی باشد. در خیلی مواقع خود گیج فشار خراب می باشد. گاهی اوقات ورودی سوییچ های تصفیه آب از برق۲۲۰ولت شهری استفاده می شود و خطر مرگ دارد. قبل از هر اقدامی از متخصصین کمک بگیرید.

عیب یابی خاموش و روشن بی دلیل دستگاه تصفیه آب:

در بعضی مواقع به خاطر بالا بودن فشار پمپ دستگاه تصفیه آب و همزمان فشار آب ورودی دستگاه باعث می شود آب خروجی از پوسته ممبران فشار بسیار بالایی داشته باشد و باعث مختل شدن عملکرد سوییچ فشار بالا (هایپرشر) دستگاه شود. در این مواقع سرویس کار با قرار دادن یک قطعه چک ولوو (شیر یکطرفه) در مسیر و محل صحیح با تنظیم فشار داخل سیستم با کمترین هزینه این مشکل را حل می کند.

خاموش و روشن شدن بی دلیل دستگاه تصفیه آب

دربعضی مواقع به خاطر بالا بودن فشار ‍پمپ دستگاه و همزمان بودن فشار بالای آب ساختمان

باعث می شود آب تصفیه شده خروجی از پوسته ممبران فشار بسیار بالای داشته باشد

و باعث مختل شدن عملکرد سوئیچ فشار بالا یا های پرتر دستگاه شود.

در این مواقع برای عیب یابی دستگاه تصفیه آب این مورد باید از چک ولوو که کار فشار شکنی و بکار انداختن آب تصفیه شدرا انجام می دهد استفاده کرد و در مسیر و جای صحیح قرار بگیرد.

یکی دیگر از دلالیل خاموش و روشن شدن بی مورد دستگاه تصفیه آب

بدون برداشت از شیر تصفیه آب می تواند خرابی ترانس یا آدابتور میتواند باشد. عیب یابی دستگاه تصیه آب میتواند روش های متفاوتی داشته باشد به عنوان مثال خاموش و روشن شدن خود به خود دستگاه تصفیه آب در بعضی مواقع دستگاه تصفیه آب را به صورت ناگهانی بدون برداشت آب از شیر شروع به روشن و خاموش شدن می کند. خرابی ممبران یکی دیگر از علل خاموش و روشن شدن بی دلیل دستگاه می باشد. در بعضی مواقع تی دی اس خروجی دستگاه پایین می باشد ولی میزان تولید ممبران بسیار پایین است و در زمان معین میزان تولید بسیار پایینی دارد. با تعویض ممبران هم باقی قطعات سالم می ماند و هم از بو گرفتن و آلودگی آب جلوگیری می شود.

ترانس ۲۴ ولت که در دستگاه های تصیفیه اب خانگی و ۳۲ و ۳۶ ولت که در دستگاه های تصفیه نیمه صنعتی کاربرد دارند به صورت وکیوم یا همان پلمپ تولید می شود برای ایمنی و جلوگیری از برق گرفتگی و خطرات در داخل این ترانس ها از ۴ خازن استفاده شده است.

در بعضی مواقع به دلیل نوسانات  شدید برق باعث سوختن بعضی از این خازن ها می شود

ترانس و خازن
ترانس و خازن

که با سوختن خازن توان تامین ولتاژ لازم به پمپ کم می شود و پمپ قادر به تامین فشار آب ورودی به فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب نمی باشد و دستگاه خود به خود روشن و خاموش می شود .

پس در صورت مشاهده خاموش و روشن شدن بی دلیل دستگاه ابتدا ابتدا با تعویض ترانس یا آدابتور دستگاه تصفیه آب خانگی یا نیمه صنعتی و چک کردن میزان فشار در گیج نمایشگر تصفیه آب میزان فشار دستگاه تصفیه آب را چک می کنیم در صورت بالا رفتن درجه گیج نمایشگر دستگاه تصفیه آب مشکل بر طرف میشود.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها