نحوه تنظیم شیر میکس تصفیه آب خانگی

برای رفع تلخی آب تصفیه شده و بالا بردن به اصطلاح TDS آب (املاح محلول در آب) در روی دستگاه تصفیه آب یک شیر کوچک که معمولا به همراه یک شیر یکطرفه نصب شده است و یا داخل خود یک شیر یکطرفه دارد که به وسیله یک سه راهی آب بعد از فیلتر مرحله سوم (آب کلرگیری شده) را با آب بعد از مرحله چهارم(ممبران) را میکس کرده و باعث بالا رفتن عدد TDS آب می گردد.

نحوه تنظیم شیر میکس تصفیه آب خانگی

بهترین روش به اینصورت می باشد که ابتدا شیر میکس را کاملا بسته و شیلنگ انتهای خروجی آن را خارج می کنیم و سپس شیر را بصورت آهسته بازمی کنیم. هرگاه جریان خروجی آب بصورت قطره قطره و ممتد  شد،اگر شیر میکس فلزی بود مهره آن را سفت می کنیم تا ثابت بماند و اگر پلاستیکی بود بعد از تنظیم آن را رها می کنیم و شیلنگ خروجی را سرجای خود قرار می دهیم و بعد از چند دقیقه آب خروجی از شیر برداشت را با tds متر تست می کنیم اگر عد بالا بود شیر را کمی میبندیم اگر هنوز پایین بود شیر را به آرامی باز میکنیم تا به نتیجه مورد نظر خود برسیم.

توجه: اگر ذائقه شما به آب تصفیه شده بدون باز کردن شیر میکس عادت دارد این روش را استفاده نکنید. زیرا آب ترکیب شده از RO عبور نکرده و دارای مواد شیمیایی نظیر نیترات میباشد.در بسیاری از دستگاهها این شیر حذف شده است و به جای اینکار از فیلتر آلکالاین قلیایی برای بهبود طعم آب استفاده میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه