مهمترین نکته در کاربرد فیلتر یووی uv در دستگاه تصفیه آب خانگی محل  مناسب نصب فیلتر ماورای بنفش یا uv می باشد .
توجه:آب های لوله کشی شهری  که از مبدا با استفاده از کلر، گندزدایی میشود نیاز به نصب فیلتر یووی در دستگاه تصفیه آب خانگی را ندارد زیرا پس از ورود آب به داخل دستگاه تصفیه آب خانگی فیلترهای کربنی جهت حذف کلر  و  فیلتر ممبران توانایی جدا کردن کلیه آلودگی های میکروبی و شیمیایی برای آب شرب سالم و سبک و استاندارد و قابل شرب را داراست.
 در مواقع خاص اگر فرد  دارای بیماری‌های خاص گوارشی باشد و یا الزامی برای استفاده از آب ضد عفونی شده دارد،  فیلتر یووی را به دستگاه تصفیه آب اضافه می کنیم، اشعه ماورای بنفش که  کپی برداری شده از اشعه خورشید می باشد که  توانایی ضدعفونی محیط  را با تابش خود دارد.
فیلتر  uv از یک پوسته فلزی  مقاوم تشکیل شده است که در داخل آن لوله کوارتز برای محافظت از لامپ  و همچنین لامپ ‏uv درساخت آن (بخار جیوه )به کار رفته است که توانایی پرتو افکنی امواج الکترومغناطیسی را  بین ۱۰۰ الی ۴۰۰ نانومتر داراست که توانایی ضدعفونی  و گندزدایی  میکروب ها و باکتری هایی را دارد در مقابل کلر مقاومت دارندرا با از بین بردن DNA  آنها ، رشد آنها را کاملا متوقف می کند مثل( تخم جلبک ) که باعث  سبز شدن  پوسته های هوزینگ دستگاه   و خرابی و بو گرفتن تانک ذخیره می گردند به وسیله فیلتر یووی از بین میروند.

کاربرد فیلتر یو وی uv در تصفیه آب خانگی

 اگر آب از مبدا ورود به دستگاه  آلوده باشد و کلرزنی  نشده باشد مثل (آب چاه ،چشمه ها ،قنات ) سیستم یووی را قبل از ورودی آب به دستگاه  نصب میکنیم که آلودگی های میکروبی وارد سیستم نشوند و باعث رشد جلبک و باکتری ها و آلودگی های میکروبی در بافت فیلترها و لوازم دستگاه نگردند در هما  ابتدای ورود گندزدایی شود  زیرا  رشد جلبک و باکتری در سیستم تصفیه آب باعث کیپ شدن  فیلتر ممبران و و همچنین گندیده شدن داخل مخزن ذخیره و بوی تعفن می گردد و دستگاه  در طول زمان از بین میرود.
 برای نصب فیلتر یو وی دستگاه تصفیه آب خانگی در این حالت بعد از فیلتر شماره یک (pp  الیافی) می باشد که   از ورود گِل و شن و زنگ فلزات به دور لوله شیشه ای محافظ(لوله کوارتز )که لامپ uv  داخل  آن قرار دارد میشود.
 برای بالا رفتن طول عمر لامپ uv در این نوع نصب  استفاده از سخت گیر مغناطیسی  نیز به بالا  رفتن طول عمر یو وی uv و بهتر عمل کردن آن  کمک میکند.
 محل نصب فیلتر uv در انتهای  دستگاه تصفیه آب
 دلیل روش آلودگی های در مخزن ذخیره کاربرد دارد  در گروه‌های حساس و یا مکان هایی که  آب به صورت صددرصد ضدعفونی شده مورد نیاز است از سیستم یو وی و  لامپ یو وی در آخرین مرحله استفاده می گردد  معمولاً آب خروجی از uv  مقداری گرم میباشد چه دلیله  اشعه ماورای بنفش از که در انتهای کار با آب تابیده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *