بر اساس اطلاعات جمع آوری شده، برخی از بهترین برندهای تصفیه آب خانگی عبارتند از soft water ،cck، artec، easywell، pure line ،tecomen و.. این دستگاه ها از نظر تعداد فیلترها و فناوری تصفیه آب دارای تنوع بسیار زیادی هستند.

برندهای تصفیه آب

انواع تصفیه آب خانگی:

علاوه بر این، دو نوع اصلی تصفیه آب خانگی شامل دستگاه های زیر سینک و رومیزی است. دستگاه های زیر سینک در زیر سینک آشپزخانه نصب می شوند و مستقیماً به لوله کشی متصل می شوند، در حالی که دستگاه های رومیزی در کابینت قرار می گیرند و بعضی از آن ها نیاز به پرکردن دستی دارند.

 برخی نکات مهم که در هنگام خرید این نوع دستگاه های تصفیه آب :

1.کیفیت آبی که نیاز به تصفیه آن را دارید.
کنترل کیفیت آب ورودی: نوع و کمیت آلاینده های موجود در آب منبع مانند کلر، فلزات سنگین، نیترات ها و میکروب ها را بشناسید. بسته به حجم مصرف دستگاه انتخاب کنید: با در نظر گرفتن تعداد اعضای خانواده و میزان مصرف روزانه آب.
2. فن آوری تصفیه و مراحل تصفیه
آشنایی با فناوری های تصفیه مانند اسمز معکوس (RO)، اولترافیلتراسیون (UF) و فیلترهای کربن فعال. شناخت هر یک از 6 مرحله تصفیه و عملکرد آنها: از جمله فیلتر پیش تصفیه، فیلتر کربن فعال، غشاء RO، فیلتر پس از تصفیه، فیلتر کانی سازی و فیلتر قلیایی/UV.
3. سهولت نصب و نگهداری.
بررسی سهولت نصب دستگاه و دسترسی به قطعات یدکی و فیلترها.
ارزیابی هزینه تعمیر و نگهداری و تعویض فیلتر: مدت زمان تعویض فیلتر و هزینه های مربوطه.
4. بررسی اعتبار فروشنده.
تحقیق در مورد فروشنده و خدمات پس از فروش آنها. برای ارزیابی کیفیت و عملکرد دستگاه، نظرات و تجربیات کاربران قبلی را بخوانید.
5. توجه به گواهینامه ها و استانداردهای کیفیت.
به دنبال دستگاه هایی با گواهینامه های معتبر مانند NSF و WQA باشید که نشان دهنده تایید کیفیت و ایمنی دستگاه است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *