اولین نکته در خرید فیلتر ممبران  دستگاه تصفیه آب  اطمینان به فروشنده و خرید از فروشگاه تخصصی و و معتبر  در این زمینه می باشد تشخیص ممبران تصفیه آب اصل از تقلبی پیچیده می باشد که از توانایی خریدار خارج است ما در این مقاله تنها راه های ساده برای تشخیص فیلتر ممبران اصل را به شما معرفی کنیم .
 

نحوه تشخیص فیلتر ممبران تصفیه آب اصلی از تقلبی

  • ساده ترین راه در تشخیص فیلتر ممبران از تقلبی چک کردن کیو آر کد QR code چاپ شده بر روی فیلتر در سایت  اصلی کارخانه تولیدی میباشد شرکت های تولیدی، فیلتر اصل را به شما نشان می دهند ابتدا بوسیله (اسکنر گوشی موبایل) یک اسکن از QR code کیو آر کُد درج شده بر روی لیبل فیلتر ممبران گرفته نتیجه راه بررسی مینماییم.
  • مشخصات فنی و ظاهری فیلتر مورد نظر شما که در وبسایت شرکت مبدا برای شما باز میشود اصالت فیلتر ممبران را مشخص می‌کند فیلتر باید از لحاظ وزن و سایر مشخصات درج شده در وب سایت مغایرت نداشته باشد و می‌توانید با اطمینان خرید نمایید این مدل فیلترها قیمت بسیار بالاتری نسبت به فیلتر هایی که در داخل ایران بسته بندی می‌شوند را دارند .
  • فیلتر ممبران بسیارحساس و دارای طول عمر مشخص از زمان تولید میباشد که در بسته بندی رباطی و اتوماتیک بر روی بسته بندی تاریخ تولید و تاریخ انقضاء درج می‌شود.
  • فیلترهایی که در تولید آنها از پلاستیک مات استفاه شده و یک دست نمیباشند اصل نیستند  .
  •  معمولاً فیلتر های اورجینال بر روی لوله خود یک عدد حک شده 50 , 75 , 100 را دارند که نشانه ۱۱ لایه ،۱۳ لایه و ۱۵ لایه بودن غشای نیمه تراوای آنها می باشد
  •   شکل ظاهری درست و بسته بندی اصولی و نحوه چسباندن لیبل به روی فیلتر یکی از روش های تشخیص فیلتراصلی می باشد زیرا لیبل هایی که به صورت(کج و ناهماهنگ ) به روی فیلتر چسبیده به صورت دستی و غیر اصولی بسته بندی شده اند به احتمال زیاد ساخت ایران و یا غیر اصل می باشد .
  • خرید از نمایندگی های معتبر: فیلترهای ممبران را همیشه از فروشندگان یا توزیع کنندگان مجاز و معتبر خریداری کنید. فروشندگان معتبر معمولا اطلاعات کاملی در مورد محصولات ارائه می دهند و گارانتی معتبر ارائه می دهند

تعداد لایه فیلتر ممبران نشانه اصل یا تقلبی بودن آن است؟

تعداد لایه های فیلتر نشانه اصالت و یا تقلبی و فیک بودن فیلتر ممبران نمیباشد .تعداد لایه های فیلتر ممبران فقط در میزان و حجم خروجی آب تولید شده از پوسته ممبران تاثیر دارد که این امر خود نیاز به محاسبات دقیق بین قدرت پمپ و میزان دور ریز و سایز محدود کننده پس آب و میزان سختی آب ورودی به دستگاه را دارد
ممبران ها فقط از لحاظ میزان تعداد دفعات پیچیده شدن به روی یکدیگر باهم تفاوت دارند طول بلندتر و لایه بیشتر مساوی با تولید بیشتر میباشد.
  • 11لایه
  • 13لایه
  • 15 لایه
تشخیص فیلتر ممبران تصفیه آب اصلی از تقلبی نیازمند تجربه بالایی دارد و چون به راحتی قایل تشخیص نیست از فروشگاههای معتبر خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *