نحوه کار  دستگاه تصفیه آب به این صورت است که آب لوله کشی شهر از یک طرف وارد این دستگاه می شود سپس با عبور از فیلترهای مختلف، ناخالصی ها و املاح مضر آن جدا شده و آب سالم از شیربرداشت آن خارج می گردد. اگر می خواهید در مورد نحوه کار دستگاه تصفیه آب خانگی بدانید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

نحوه جداسازی آلودگی و ذرات معلق از آب

در دستگاه تصفیه آب مواد و املاح مضر و بیماری زا از آبکه مایعی حلال است، حذف میشوند همچنین  بو و طعم نا مطبوع آن نیز در فیلتراسیون از بین میرود.

آب لوله کشی شهری سختی بسیار زیادی دارد و از نظر کیفیت سطح آن بسیار پایین است که مصرف طولانی مدت از آن منجر به بروز بیماری های گوناگون

برای انسان می شود. فاضلاب کارخانه ها و بیمارستان ها و مناطق مسکونی، کود ها و سموم کشاورزی،باران های اسیدی، فلزات سنگین، کلر و غیره از

عوامل آلودگی آب لوله کشی هستند. این مواد ضمن اینکه باعث کدر شدن و بدبو و بد طعم شدن آب مصرفی مشود،موجب بیماری های مختلفی از

جمله بیماری های سرطان، گوارشی،  عروقی، بیماری کبدی و کلیوی و سایر امرض می شود. تنها با  تصفیه کردن آب می توان این مواد مضر را از آب شرب جدا کرد.

آب سالم در زندگی انسان ها پبسیار حیاتی است . تصفیه آب علمی ست که برای کیفیت زندگی انسان و بالا بردن سطح بهداشت و سلامتی او به وجود آمده .

 

عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی

جداسازی و از بین بردن آلودگی ها و املاح سنگین  ومواد شیمیایی زیان آور مانند (نیترات،آرسنیک و مواد معدنی سنگین و کلر اضافی در آب)که در آب محلول هستند را ،با جداسازی و دورریز مواد مضر به پساب به وسیله فیلتراسیون،وظیفه دستگاه تصفیه آّب است.

اسمز معکوس بهترین روش برای تصفیه  آب است .در تصفیه آب به روش اسمز معکوس فیلتر ممبران و پمپ دستگاه  برای تولید فشاراز بخش های مهم در فرآیند اسمز معکوس هستند.فرآیندجداسازی در مرحله چهارم دستگاه تصفیه آب انجام می شود. پس از بین بردن مواد جامد و مواد مضرموجود در آب، . فرآیند اسمز معکوس نیاز به فشار آب بالا دارد. در اینجا پمپ با فشار زیاد وارد فیلتر ممبران می شود که باعث می شود مولکول های آب از غشای فیلتر عبور کنند در حالی که ناخالصی ها از آن گرفته شده اند سپس آب سالم و تصفیه شده از خروجی فیلتر ممبران وارد مخزن می شود وپساب آن  وارد فاضلاب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *