تعمیر خرابی سوییچ فشار پایین یا لوپرشر

در برخی موارد آب ساختمان قطع می شود اما دستگاه روشن می ماند و خاموش نمی شود. و بدون ورود آب به سیستم شروع به کار می کند. برای رفع این مشکل و گزارش فشار کم آب ورودی به سیستم از کلید فشار پایین یا کلید فشار پایین استفاده می شود که به طور مستقیم دستور خاموش شدن دستگاه را می دهد و از خشک شدن و خرابی موتور جلوگیری می کند.

شناسایی خرابی سوییچ فشار پایین یا لوپرشر

برای تست این عیب جهت تعمیر تصفیه آب خانگی، شیر ورودی آب را می بندیم و دستگاه تصفیه آب را روشن می کنیم، اگر بعد از چند لحظه (بسته به نوع دستگاه) کلید به طور خودکار خاموش شد، قسمت فشار ضعیف سالم است وگرنه نیاز به تعویض دارد. در لوازم صنعتی، کلید فشار پایین را می توان نسبت به آب ورودی تنظیم کرد و باید توسط متخصص تنظیم شود تا در زمان معینی با فشار معین روشن و خاموش شود.

خرابی سوییچ فشار بالا یا هایپرشر

یکی از دلایل روشن و خاموش شدن بدون دلیل آن خرابی دستگاه هایپرشار است که در برخی موارد با پیچ تنظیم آلن روی کلید قابل تنظیم است و نیازی به تعویض ندارد و در برخی موارد این کار را انجام می دهد. به دلیل گیر کردن و خرابی نیاز به تعویض دارد. برای تست خرابی کلید فشار قوی، ابتدا شیر مخزن را خاموش می کنیم و شیر سینک را خاموش می کنیم. اگر دستگاه شروع به تولید کرد و نشانگر فشار بالا رفت، اما دستگاه خاموش نشد، دلیل آن قطع شدن اتصال داخل کلید فشار قوی است. و جریان انجام نشده است، بنابراین ما این قطعه را جایگزین می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *