تعمیر مخزن تصفیه آب خانگی

مهمترین نشانه کاهش فشار آب خروجی از شیر فیلتر آب در سینک کاهش میزان فشار باد داخل مخزن ذخیره است.

سریع ترین راه برای شناسایی این مشکل، اضافه وزن مخزن ذخیره و پر شدن بیش از حد آب است. زیرا قسمت ذخیره هوا با آب پر شده است. بهترین راه برای افزایش فشار آب خروجی از شیر برداشت، وارد کردن مقدار صحیح باد از طریق والف مخصوص باد زدن در زیر مخزن درحدود 7-9 psi یا 0.5 بار است.

بهترین راه باد زدن مخزن تصفیه آب خانگی به این صورت است که شیر مخزن را بسته و شیلنگ آن را از دستگاه جدا میکنیم،و در محلی مانند حمام و یا خارج از منزل شیر آن را باز کرده و آب مخزن را  خارج میکنیم(به صورتی که آب فوران نکند)سپس درپوش مهره ای والف را باز کرده و با تلمبه 5 عدد باد میزنیم و پس از تخلیه آب از شیر و قطع شدن 5 عدد به باد اضافه میکنیم،اینکار را تا زمان تخلیه کامل آب از مخزن انجام میدهیم.توجه کنید بیش از اندازه باد زدن باعث عدم ورود آب به مخزن و یا کم شدن حجم آب خروجی و هم به ریختن سوییچ فشاربالا دستگاه (روشن و خاموش شدن بی دلیل دستگاه)میشود.

علائم خرابی مخزن تصفیه آب خانگی

هرگاه از والف بادی که جهت تنظیم فشار باد در زیر مخزن  به جای هوا از انتهای آن آب خارج  شود، آن مخزن پاره شده و قسمت ذخیره  (باد و آب)با هم یکی شده است وتوانایی پمپاژ آب از شیر برداشت را ندارد و نیز آلودگی در آن رشد کرده و نیاز به تعویض 100% دارد و قابل استفاده نیست. یکی دیگر از نشانه های خرابی مخزن این است که پس از تعویض فیلترها، آبی که از شیر خارج می شود بوی نامطبوع شبیه به نم گرفتگی  میدهد،که علت آن ورود آب تصفیه نشده به مخزن و خرابی لایه لاستیکی داخلی مخزن است.

توجه:مخزن ذخیره تصفیه آب فقط و فقط جهت ذخیره آب تصفیه شده با تی دی اس پایین ساخته شده است،خرابی ممبران و وارد شدن آب غیر تصفیه عامل اصلی خرابی تصفیه آب خانگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *