تعمیر پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی

پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از پر استهلاک ترین قطعات در این سیستم می باشد که معمولاً خرابی اصلی نشتی از هد پمپ و یا صدای تق‌تق می باشد .
خرابی پمپ اگر از قسمت هد پمپ یا کلگی پمپ بود قسمت را به طور کامل تعویض میکنیم به وسیله سه عدد پیچ به بدنه وصل شده ،با جدا کردن کلگی از بدنه نشتی به طور کامل قطع می‌شود در بسیاری موارد صدای تق تق نیز قطع می گردد آموزش کامل تعویض این قطعه را در یو مقاله کامل توضیح داده ایم.
تعمیر قسمت الکتروموتور برقی پمپ تصفیه آب که دارای دو کاسه با بلبرینگ در سر و ته می باشد خرابی بلبرینگ ها باعث لق شدن جای بلبرینگ های روتور داخل پمپ و برخورد به بدنه عامل اصلی خرابی پمپ تصفیه آب میباشد در صورت تعویض هد اگر صدا ادامه داشت بلبرینگ های سر و ته پمپ را با دقت تعویض می کنیم در صورت از بین رفتن ذغال های پمپ آنها را تعویض می کنیم.

علت اصلی خرابی پمپ تصفیه آب خانگی

در صورت خرابی هد پمپ و نشتی اگر به موقع هد تعویض شود و وارد الکتروموتور نشود ؛قسمت برقی پمپ نمی سوزد و نیاز به تعویض موتور نیست اما در صورت ورود آب به این قسمت و اتصالی و خرابی سیم پیچی، روتورپمپ به طور کامل تعویض میگردد و صورت گیرپاژ کامل و زنگ زدن قطعات پمپ به طور کامل تعویض میگردد قابل تعمیر میباشد.

برای جلوگیری از هزینه های بالا تعمیر تصفیه آب فیلترهای دستگاه تصفیه آب را به موقع تعویض کنیم زیرا کیپ شدن فیلتر ممبران و وارد شدن فشار بیش از حد و کارکردن بسیار طولانی عامل اصلی خرابی پمپ و ترانس دستگاه میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *