دلیل صدای تق تق بلند در دستگاه تصفیه آب خانگی

شایع ترین علت صدای تق تق بلند، خرابی کلگی یا هد پمپ است. این صدا  با تعویض هد پمپ کاملا قطع میشود. دلیل اصلی خرابی هد پمپ  عملکرد و چرخش لنگ این قطعه است که باعث حرکت دورانی دیافراگم و پمپاژ آب فشار قوی می شود و این فشار بالا باعث خرابی این قطعه می شود

نکته: اگر هدپمپ تعویض شد و باز صدای تق تق تصفیه آب ادامه داشت ، مشکل از بلبرینگ انتهای پمپ است. باید پیچ های بلند انتهای پمپ را باز کرده و به آرامی کاسه ته پمپ را به همراه روتور خارج کرده و بلبرینگ انتهای شفت روتور و بلبرینگ ابتدای روتور را تعویض کرد،در صورت خرابی پوسته انتهایی و یا آسیب دیدن سیم پیچی روتور پمپ را کامل تعویض کنید.

دلایل صدای زیاد تصفیه آب خانگی

صدای زیاد تصفیه آب یکی از مهمترین مشکلات سیستم تصفیه آب است. پمپ تصفیه آب خانگی  ، برخلاف ظاهر کوچکش بسیار پرقدرت است و با مکش و فشار خروجی بالا باعث می شود که گاهی وقتها  هوا در شیلنگ ها گیر می کند به کناره های دستگاه تصفیه آب یا کابینت برخورد کند. این مشکل با هواگیری مناسب حل می شود. گاهی اوقات پس از تعویض فیلتر ممبران، به دلیل باز شدن لایه های ممبران و تخلیه هوای داخل فیلتر، صدای «وزوز» از دستگاه شنیده می شود. این مشکل به مرور زمان برطرف خواهد شد. (حدود یک هفته بعد از تعویض فیلترهای تصفیه آب) گاهی اوقات دلیل صدای بالای تصفیه آب شل بودن پمپ روی شاسی فلزی است. پمپ باید کاملاً ثابت و بدون لرزش نصب شود زیرا باعث ایجاد لرزش و صدا در سیستم می شود. گاهی اوقات شاسی دستگاه در جای خوددر کابینت قرار نگرفته و لرزش باعث ایجاد صدا میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *