علت دور ریز دائمی پساب تصفیه آب خانگی به فاضلاب

دلیل دو ریز دائمی پساب تصفیه آب خانگی، خرابی شیر برقی  است. وقتی دستگاه خاموش است به صدای مداوم آب به سیفون در زیر ظرفشویی گوش دهید. اگر صدای دورریز در زمان خاموشی دستگاه ادامه داشته باشد  شیر برقی یا چهار راهی خراب است و یا شلنگ کشی دستگاه اشتباه انجام شده است  و یکی دیگر از نشانه های دورریز دائمی پساب به فاضلاب تغییر رنگ فیلتر الیافی شماره 1 است  که خیلی سریع قهوه ای می شود و خاصیت فیلترهای شماره 2 و 3  را از بین می رود و نشانه دیگر آن پر شدن گل و لای در هوزینگ شماره 3 است.

برای اطمینان از خرابی این قطعات، ابتدا دستگاه را از برق بکشید و سپس شیلنگ تخلیه را به سیفون فاضلاب بردارید. اگر بعد از چند دقیقه برداشتن شیلنگ آب به طور کامل قطع نشد، شیر برقی یا چهار راهی  را تعویض می کنیم.

توجه: در دستگاه‌های مدل قدیمی‌تر ازچهار راهی  استفاده می‌شود. برای افزایش سرعت و دقت پس از تعمیر تصفیه آب در هنگام اتصال و قطع آب ورودی و خروجی دستگاه بهتر است به جای چهار راهی از شیر برقی استفاده شود. روش تبدیل درهمین سایت توضیح داده شده است.

خرابی شیر برقی یا خرابی اتصال که باعث خروج کامل آب از غشای ممبران می شود و به دلیل نبود فشار لازم در فیلتر ممبران، باعث رسوب املاح و تخریب می شود که باعث افزایش نشت آب و افزایش هزینه مصرف آب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *