جهت نصب شیر ورودی دستگاه تصفیه آب ابتدا جهت نصب شیر ورودی دستگاه تصفیه آب سایز شیر پیسوار برنجی موجود در زیر سینک ظرفشویی را بررسی می کنیم. معمولا شیرهای پیسوار زیر ظرفشویی سایز ورودی آنها 1/2 اینچ می باشد ولی سایز خروجی می تواند مختلف باشد مثل (1/2، 3/4 یا 3/8 اینچ).

اگر سایز خروجی 1/2 اینچ استاندارد بود می توانید سه راه استیل تصفیه آب را بعد از شیر پیسوار نصب نمایید و سرعت کار را بالا ببرید.

مراحل کار : ابتدا جریان شیر آب را قطع کرده و شلنگ فلزی را باز می کنیم و سه راه استیل را بین شیر و شلنگ قرار می دهیم.

نکته : برای آب بندی این قطعه از نوار تفلون استفاده نمی گردد.

زیرا در هر دو طرف آن از واشر لاستیکی استفاده شده است و نوار تفلون باعث حجم قطر دنده ها و شکستگی مهره شیر پیسوار می گردد.

اما گاهی سایز خروجی شیر پیسوار برنجی 3/4 یا 3/8 اینچ می باشد که برای این سایزها از تبدیل های مخصوص استفاده میگردد.

نصب شیر ورودی و سه راه دستگاه تصفیه آب

۱- قطع کامل آب ورودی واحد مسکونی یا هر واحد اداری و تجاری که قصد دارید. دستگاه را آنجا نصب کنید که برای جلوگیری از ریزش آب این کار صورت میگیرد سپس باز کردن کامل شیر پیسوار برنجی و بستن اتصال کرمه (سه راه استیل) قبل از شیر پیسوار به مغزی لوله کشی ساختمان توجه گردد. اگر سه راه استیل شما از مدل کوتاه بود قبل از نصب از یک عدد (روپیچ توپیچ) سایز ۲/۱اینچ استفاده نمایید که بعد در هنگام بستن شیر ورودی  کوچک دستگاه به دیوار گیر نکرده و به مشکل برنخورید.

در بستن سه راه استیل به مغزی ورودی آب ساختمان حتما از نوار تفلون استفاده شود.

۲- روش دیگری برای که برای نصب سه راه استیل می توانید استفاده نمایید

زدن تبدیل به ورودی و خروجی آن می باشد. با استفاده از تبدیل 3/4 به 1/2 اینچ

در ورودی و 1/2 به3/4 اینچ در خروجی و به اینصورت نیاز به قطع آب واحد نمی باشد

و شیر ورودی دستگاه و سه راهی آن بعد از شیر پیسوار قرار می گیرد و سرعت کار نصب بالا می رود.

روش نصب شیر ورودی آب شیرین کن در لوله کشی قدیمی

۳- استفاده از اتصال دوقلویی در ساختمان های قدیمی که فاقد سیستم لوله کشی جدید بصورت پیسوار و شلنگ پیسوار می باشند و شیر ظرفشویی مستقیم به دیوار نصب شده است و در زیر کابینت شیر 1/2 اینچ وجود ندارد. برای نصب از پشت خود ظرفشویی اقدام به شلنگ کشی به دستگاه را انجام می دهیم. رای اینکار ابتدا آب واحد مورد نظر را قطع می کنیم و شیر ظرفشویی را بصورت کامل باز نموده و اتصال دوقلویی که شیر ورودی تصفیه آب به آن وصل می شود را به آب سرد نصب می نماییم و شیر مخلوط سرد و گرم ظرفشویی را ب آن نصب می نماییم. سایز استاندارد این اتصال 3/4 اینچ می باشد و به دلیل کوتاه بودن این رابط شیر بیش از حد جلو نمی آید و کار بسیار تمیز انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه