نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید

به طور معمول زمان تعویض فیلتر یخچال ساید شش ماه یکباراست که بوسیله بُرد داخل یخچال به صورت دیجیتال با چراغ چشمک زن به صورت قرمز آلارم میدهد. هرگاه چراغ چشمک زن سبز رنگ یخچال ساید به رنگ قرمز شود، زمان تعویض فیلترهای آن فرا رسیده.

بهترین حالت استفاده از دو عدد فیلتر در بیرون یخچال است که اولی الیافی پ پ جهت حذف گل و زنگ فلزات و جلوگیری از ورود آنها به داخل پوسته است دومین فیلتر که از کربن اکتیو تشکیل شده است میباشد، زیرا گل و زنگ ورودی به فیلتر کربن باعث پر شدن منافذ آن و از بین رفتن خاصیت جذب و تخلخل دانه‌های کربن و پایین آمدن عملکرد فیلتر کربنی برای جذب کلر مازاد و گازهای شیمیایی، بوی بد آب می‌گردد سعی کنیم در زمان تعویض فیلتر یخچال ساید از دو عدد فیلتر بیرون از یخچال استفاده کنیم.
بهترین زمان تعویض شش ماه یکبار می‌باشد. اما فیلترهای داخلی یخچال ساید در برندهای مختلف تاریخ‌های متفاوتی دارند اگر از دو عدد فیلتر در بیرون از یخچال استفاده نمایید باعث بالا رفتن طول عمر داخل یخچال می‌گردد اما می‌توانید آن را یک سال یکبار تعویض نمایید .

توجه:

از خرید فیلترهای متفرقه و فروشگاه‌ های تلفنی اکیداً خودداری نمایید که هزینه‌ های بسیار سنگین از لحاظ سلامتی و هم از لحاظ مالی به شما وارد میکند از خرید  با تماس‌ های تلفنی اکیداً خودداری کنید.

نحوه  تعویض فیلترهای بیرونی  یخچال ساید:

  1. فیلترهای داخلی تنوع بسیار زیادی دارند و معمولا به صورت چرخشی و یا کشویی تعویض می‌گردند.
  2. فیلتر ها به صورت فیتینگی می‌باشد که باید در ابتدا آب ورودی به یخچال را بسته و به سادگی  وفشار دادن رینگ فیلتر از آن خارج نمایید
  3. شلنگ را وارد فیلتر جدید کرده و با استفاده از یک ظرف بزرگ آب سیاه  موجود در فیلتر بیرونی یخچال را حذف می‌کنید
  4. بعد از زلال و شفاف شدن آب شلنگی که به سمت یخچال می‌رود را داخل آن وارد می‌کنیم وارد سیستم داخلی یخچال میگردد
  5. برای اطمینان در دو روز اول در زمان استفاده از  آب، ابتدا آب را دور ریز نمایید زیرا در داخل آن ذرات بسیار ریز کربن وجود دارد بهتر است که دورریز شود
  6. فیلترهای بیرونی یخچال تعویض مشترکی دارد و در تمام برندها و مدل‌ها به صورت یکسان سایز یک چهارم اینچ یا همان شلنگ ۶ می‌باشد تفاوتی با یکدیگر ندارند و استاندارد میباشد.


جهت خرید فیلتر یخچال کلیک بفرمایید


تماس با کارشناس فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *