علت بوی بد آب خروجی از دستگاه تصفیه آب

علت اصلی بوی بد آب خروجی  دیر عوض کردن فیلترهای سه مرحله و گذشتن زمان تعویض و از دست دادن خاصیت کربن فیلترها وعبور گل و لای از فیلتر الیافی باعث می شود که فیلتر اصلی دستگاه یا همان فیلتر ممبران پاره شده یا کیپ شود و تصفیه صورت نمیگیرد و باعث ورود آب غیر تصفیه به داخل مخزن ذخیره و آسیب به لایه لاستیکی داخل مخزن و آلوده کردن آن محیط و رشد آلودگی ها و رسوبات و ماندگاری در آنجا باعث بو گرفتن شدید لاستیک داخلی می شود.

علت بعدی استفاده از فیلترهای سه مرحله ای و مرحله پنجم متفرقه که با کربن های غیر گیاهی(ذغال سنگی) ارزان و بی کیفیت که از ذغال غیر اکتیو می باشند در دستگاه خاصیت حذف کلر را نداشته و گازهای معلق از آن عبور کرده و همچنین ریزدانه های ذغال باعث خرابی ممبران و عدم تولید آب خالص می گردد و آب خروجی بوی بدی می دهد و در مرحله پنجم فیلتر پست کربن قابلیت حذف بوی آب بعد از مخزن را ندارد.در بعضی مواقع یک لایه شبیه چربی روی آب نقش می بندد.

توجه داشته باشید یکی از مهم ترین عوامل بوی نامطبوع آب دستگاه آب تصفیه، تعویض نکردن به موقع فیلتر مرحله پنج و شش می باشد که به دلیل گذشت زمان بیشتر از یکسال خاصیت کربن داخل فیلتر پنج از بین رفته و در انتهای مسیر شیلنگ متصل به شیر و فیلتر مینرال بوی گندیدگی و لجن به خود می گیرد تعمیرات تصفیه آب به موقع میتواند از خرابی بیشتر دستگاه جلوگیری کند.

راهکارهای از بین بردن بوی بد آب تصفیه شده

1-تعویض مخزن تصفیه آب خانگی

در بیشتر مواقع ضدعفونی و شستشوی مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی باعث از بین رفتن بو نمی شود.زیرا که این مخازن بصورت پلمپ و یکبار مصرف می باشند. در صورت بو گرفتن و آلوده شدن داخل مخزن اقدام به تعویض آن نمایید زیرا در بیشتر مواقع به دلیل رشد آلودگی ها در بافت پلاستیکی داخل مخزن از بین رفتنی نیست و دوباره آب بو گرفته و هزینه ای به شما تحمیل می شود.

2-تعویض کامل فیلترهای تصفیه آب طبق جدول سه مرحله شش ماه یکبار مرحله پنج و شش یکسال یکبار و ممبران حدود دو سال.

3-استفاده از فیلترهای تولید شده توسط شرکت های معتبر با کربن گیاهی اکتیو و مواد اولیه آلی(فودگرید)

4-تعویض شیلنگ مخزن و تعویض شیلنگ منتهی به شیر برداشت.

5- شستشوی دستگاه و پوسته ها و قطعات دستگاه با مواد ضدعفونی کننده مانند مایع سفید کننده به مدت 20 دقیقه و قرار گرفتن و غوطه ور شدن در این موادکه امکان رشد دوباره آلودگی های منجر به بوی بد را از بین ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *