فیلتر مرحله ۵ یا پست کربن که به فیلتر پست کربن یا T33 و فیلتر کربن نهایی معروف است وظیفه حذف بوی ماندگی آب بعد از از مخزن ذخیره را برعهده دارد. عمر مفید این فیلتر بر مبنای میزان مصرف یا بر اساس تایم زمان مصرف میباشد اگر مصرف بسیار بالایی دارید باید بر اساس مصرف به لیتر یا گالن که بر روی لیبل فیلتر درج شده محاسبه گردد که به طور معمول فیلتر مرحله 5تصفیه آب10000 لیتر است.

در واقع این فیلتر به صورت خطی از کربن اکتیو خالص و یک پوسته ساخته شده و یکبار مصرف می باشد که پس از تعمیر تصفیه آب و همچنین  به صورت کامل یکسال یکبار عوض گردد و جزو فیلترهای اصلی به حساب می آید که حتما در مونتاژ دستگاه باید از این فیلتر استفاده شود زیرا اگر به مدت چند روز از آب تولید شده به هر دلیلی استفاده نشود احتمال بوگرفتن آب وجود دارد. فیلتر کربن نهایی وظیفه طعم و بوی آب شرب را برعهده دارد.

قیمت فیلتر پست کربن

سه مورد در مشخص کردن قیمت فیلتر پست کربن نقش دارند :

  1. اول: نوع جنس کربن بکار رفته، کربن اکتیو ۱۰۰% گیاهی یا درصدهای متفاوت یا کربن های غیر گیاهی (ذغال سنگی)
  2. دوم: درصد خلوص کربن شسته شده (بدون آب سیاه و کدورت) باشد و یا دارای آب سیاه و کدورت بعد از نصب شدن از خود آب سیاه (آب کربنی) خارج کند.
  3. سوم: سایز و حجم فیلتر که در دو سایز باریک و پهن در طول ۱۰و۱۱ اینچ تولید می گردند. در مصارف بالا از فیلترهای پهن استفاده می گردد و در مصارف خانگی فیلترهای ۱۰و۱۱ اینچ باریک استفاده می گردد که در قیمت مرحله 5 یا پست کربن بسیار نقش دارند.

قیمت این فیلتردر دستگاه تصفیه آب خانگی ، با توجه به خصوصیاتی که گفته  شد از 75 تا 175 هزار تومان متغیر میباشد.

عمر مفید فیلتر پست کربن

هرگاه آب تصفیه شده خروجی از شیر برداشت شما بوی مناسبی نداشت و بوی ماندگی شبیه بوی خاک به خود گرفته بود، زمان تعویض فیلتر پست کربن گذشته است.

توجه : باز ماندن شیر میکس و عبور آب غیر تصفیه شده از داخل آن خاصیت بوگیری و اکتیو بودن خود را از دست داده است، در غیراینصورت معمولا یکسال عمر مفید دارد.

نکته: زمان تعویض فیلتر پست کربن در دستگاه های با سایز بزرگتر و مصرف بیش از ۱۰۰۰۰ لیتر کمتر است و باید زودتر تعویض گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *