فیلتر مرحله 3 یا کربن بلاک

فیلتر مرحله ۳ بصورت یک فیلتر جذب کننده عمل می کند و درصورت خروج حتمالی کربن اکتیو پودری از داخل فیلتر شماره 2 از عبور از آن و ورود به لایه های فیلتر ممبران جلوگیری می نماید. اگر فیلتر شماره۱ دیر تر از موعد تعویض شود و از آن گل و لای عبور کند فیلتر کربن بلاک مرحله 3 به دلیل فشردگی و استفاده از توری بسیار ریز و دانه بندی بسیار ریز گل و لای را جذب می کند. از بین برنده کدورت، ترکیبات شیمیایی متغیر، کلر، جیوه، سرب و آفت کش ها و آزبست و طعم و بو و مزه آب می باشد.

قیمت فیلتر کربن بلاک

تعیین قیمت فیلتر کربن بلاک به درصد میزان کربن اکتیو گیاهی موجود در آن مثلا ۲۰% کربن اکتیو یا ۸۰% کربن اکتیو و همچنین به نحوه ساخت و استفاده از چه میزان چسب و رزین در تولید آن بستگی دارد. تولید فیلتر کربن بلاک نیاز به تکنولوژی بالایی برای ساخت یک فیلتر با کیفیت و خلوص بالا را دارد و متاسفانه بعضی از افراد سودجو با استفاده از مواد غیر استاندارد اقدام به تولید این فیلتر می نمایند که این مواد متفرقه برای سلامتی مضر می باشد. ساده ترین راه شناسایی فیلتر کربن بلاک شکل ظاهری آن می باشد. نحوه قرارگیری استوانه کربنی در 2 گپ نگهدارنده در وسط و شکیل باشد. و واشرهای لاستیکی درست در جای خود قرار گرفته باشند، بیش از حد سنگین وزن نباشند. مهم ترین نکته اینکه این فیلتر ارزان نمی باشد.

توجه: در تولید این فیلتر از درصدی مواد برای شکل دهی آن استفاده می شود.

اگر برند تولیدی معتبر نبود می توانید به جای فیلتر کربن بلاک از یک فیلتر 1 میکرون تراکم بالا استفاده نمایید و فیلتر شماره 2 را کربن اکتیو ۱۰۰% گیاهی در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *