آموزش و نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

توجه: اولین قدم جهت تعویض فیلتر تصفیه آب خارج کردن دوشاخه برق ورودی دستگاه جهت پیشگیری هرگونه حادثه احتمالی میباشد. در بعضی از مدل ها برق 220 ولت به صورت مستقیم قبل از ترانس وارد سوییچ ها میشود.و ریزش آب به روی آنها باعث برق گرفتگی میشود.

 

نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

در ابتدا باید شیر کوچک فلزی ورودی آب به دستگاه را به صورت 90 درجه کامل ببندیم .در مرحله بعدشیر پلاستیکی روی مخزن ذخیره  را به صورت 90 درجه میبندیم و سپس شیر تصفیه آب  روی سینک را باز می کنیم تا آب تحت فشار داخل دستگاه کاملا تخلیه شود و تحت فشار نباشد.

پس از اطمینان از قطع جریان آب و  برق  و بستن شیر ورودی دستگاه تصفیه آب، شیر مخزن ذخیره دستگاه را می بندیم تا در حین تعویض فیلتر، مرحله پنجم و ششم در قسمت بالایی دستگاه آب نریزد  زیرا این فیلترها بعد از مخزن قرار دارند.

 

روش صحیح تعویض فیلتر سه مرحله  تصفیه آب خانگی

پس از اطمینان از موارد فوق، با استفاده از آچار مخصوص هوزینگ ،آجار را وارد پوسته هوزینگ کرده و به بالاترین نقطه میبریم و با قدرتی مناسب به سمت خود میکشیم.تعویض فیلتر را از سمت راست و فیلتر الیافی شروع میکنیم و سپس فیلتر شماره 2 که کربن پودری است را داخل پوسته هوزینگ  قرار داده و با آچار هوزینگ را در جای خود سفت میکنیم سپس با قرار دادن یک ظرف در زیر فیلتر شماره 3 قبل از بستن این فیلتر آب سیاه فیلتر شماره 2 را میگیریم به این صورت که ابتدا آب ورودی دستگاه را باز کرده و دوشاخه را به برق میزنیم. شستشو و دور ریز آب سیاه فیلتر شماره 2 را تا زمان شفاف شدن آب خروجی این فیلتر ادامه میدهیم و  سپس فیلتر شماره3 را میبندیم مهمترین مسئله در هنگام تعویض فیلترتصفیه آب سه مرحله ای، قرارگیری صحیح هر فیلتردر جای خود  است. فیلترها نباید جابجا بسته شوند. کربن پودری  همیشه شماره دو است و طرف واشر لاستیکی باید رو به بالا باشد ویا فیلتر کربن بلاک شماره 3 در برخی مدل ها که انتهای فیلتر بسته است بایدواشر لاستیکی به سمت بالا قرار گیرد.

توجه: فیلترهای قدیمی باید دور ریخته شوند زیرا تعدادی از باکتری های هوازی به دلیل تماس مستقیم با هوای محیط شروع به رشد کرده و به شدت آلوده هستند. مراقب باشید، در صورت مشاهده آلودگی در داخل پوسته،با مواد ضد عفونی کننده شستشو دهید. سپس فیلترها را ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه