نحوه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی

جهت تعمیر تصفیه آب خانگی اولین کار جهت تعویض فیلتر ممبران خارج کردن پوسته از فک های نگه دارنده و در ابتدا خارج کردن شلنگ ورودی از درب پوسته میباشد که به دو صورت اتصال مهره ای و به صورت چرخشی و مدل فیتینگی به این صورت که ابتدا رینگ دور شلنگ را به داخل هل داده و به آرامی شلنگ را به بیرون میکشیم و بعد از اتمام کار در انتها شلنگ را در سر جای خود وارد میکنیم.

مرحله بعد خارج کردن فیلتر کهنه از داخل پوسته میباشد، ابتدا به وسیله آچار پلاستیکی مخصوص پوسته اقدام به بازکردن درپوش مینماییم با یک دست محکم بدنه را گرفته و با دست دیگر آچار را به سمت پایین فشار میدهیم بعد از باز شدن در پوش برای خارج کردن فیلتر حتما نیاز به یک انبردست یا دمباریک داریم که به ما کمک میکند فیلتر را به صورت مستقیم به بیرون بکشیم.

توجه : تکان دادن به طرفین باعث گشاد شدن و یا شکستگی انتهای پوسته ممبران میگردد.

نحوه صحیح تعویض فیلتر ممبران

جهت تعویض فیلتر ممبران ابتدا فیلتر نو را از پلاستیک خارج کرده به دو عدد اورینگ سرفیلتر ماده روان کننده زده و به آرامی فیلتر دستگاه تصفیه آب وارد پوسته می نماییم نکته: همیشه فیلتر ممبران از قسمت اورینگ ها وارد میشود برعکس این کار را انجام ندهیم. بعد از وارد کردن فیلتر توجه داشته باشیم اورینگ پوسته جهت آب بندی بین درپوش و بدنه همیشه روی بدنه اصلی قرار داشته باشد. زیرا باعث نشتی میگردد. حتما چک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *