برای کربن گیری دستگاه تصفیه آب خانگی مراحل زیر را دنبال کنید:

1.خاموش کردن آب و برق: قبل از شروع، مطمئن شوید که دستگاه تصفیه آب خاموش است و منبع آب قطع شده است.

2. دسترسی به فیلتر ذغالی: بسته به مدل دستگاه، محل قرارگیری فیلتر ذغالی ممکن است متفاوت باشد. به طور معمول، فیلتر کربن به شکل یک کارتریج است که در داخل یا در یک محفظه قابل دسترس در جلو یا کنار دستگاه قرار دارد.

3. حذف فیلتر زغالی قدیمی: فیلتر زغالی قدیمی را با احتیاط خارج کنید. ممکن است لازم باشد از آچار مخصوصی برای باز کردن درب محفظه فیلتر استفاده کنید. هنگام برداشتن فیلتر، مراقب باشید که آب باقیمانده در محفظه را مدیریت کنید تا از ریختن آن جلوگیری کنید.

4. نصب فیلتر کربن جدید: فیلتر کربن جدید را از بسته بندی خارج کرده و طبق دستورالعمل سازنده نصب کنید. مطمئن شوید که فیلتر به درستی قرار گرفته است.

5.  محفظه فیلتر را ببندید : پس از قرار دادن فیلتر جدید، محفظه فیلتر را ببندید و محکم کنید. ممکن است برای سفت کردن نیاز به استفاده از آچار مخصوص باشد.

6. تصفیه آب را مجددا راه اندازی کنید: پس از تعویض فیلتر، دستگاه را دوباره روشن کرده و منبع آب را وصل کنید. آب را برای چند دقیقه اجرا کنید تا ذرات ریز کربنی که ممکن است از فیلتر جدید جدا شده اند جدا شود.

7.نشت چک : پس از نصب و راه اندازی مجدد، نشتی آب در اطراف فیلتر یا لوازم جانبی را بررسی کنید.

نحوه کربن گیری دستگاه تصفیه آب خانگی

نکته مهم بعدی در نصب دستگاه تصفیه آب خانگی که باید رعایت شود انجام هوا گیری بعد از نصب می باشد که بصورت بسیار ساده می توان این کار را انجام داد و از کار نکردن بی دلیل دستگاه جلوگیری نمود و هم باعث دفع کامل کربن شسته شده در مرحله۲ و همچنین شسته شدن فیلتر مرحله۵ و دفع کامل آب سیاه و هوای معلق در سیستم را انجام داد. این کار بعد از نصب دستگاه باعث جلوگیری از ورود دانه های درشت کربن به داخل لایه های ممبران شده و طول عمر ممبران را بالا می برد. در زمان نصب دستگاه به این نکته توجه نمایید. روش سوم کربن گیری بعد از نصب دستگاه خارج کردن شلنگ به پوسته ممبران قبل از ورودبه داخل فیلتر ممبران می باشد که با سرعت بالا و قدرت بعد از پمپ کربن گیری بعد از مرحله ۳ را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *