نصاب دستگاه تصفیه آب

نصاب دستگاه تصفیه آب در تمامی سایزها و مدل های دستگاه تصفیه آب برای جلوگیری از خسارت و خرابی های احتمالی در آینده  فرسایش زود هنگام قطعات و از بین رفتن بی دلیل فیلترهای تصفیه آب میباشد. اولین و مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشیم، استفاده از نصاب دستگاه تصفیه آب ماهر و آشنا به کلیه قطعات و عملکرد کلی دستگاه و عمر قطعات وفیلترها می باشد. توجه: لوله کش ها، نصاب رادیاتور، تعمیرکار پکیج، رنگ و ابزار فروشی، نصاب کابینت، سرایدار ساختمان، مسئول فنی مجموعه شما و دوستان و آشنایان آچار به دست شما فرد مناسبی جهت نصب دستگاه تصفیه آب نمی باشند و نصاب دستگاه تصفیه آب شمرده نمی شوند زیرا اطلاعات و تخصص لازم را در این زمینه ندارند.

در سال های گذشته موارد بسیاری را مشاهده نموده ایم که به اختصار بیان می نمایم. نصب اتصالات ورودی دستگاه تصفیه آب به آب گرم به جای آب سرد و از بین رفتن کامل فیلترها و تحلیل رفتن کربن و از دست دادن خاصیت جذب و از کار انداختن ممبران. مسدود کردن خروجی فاضلاب و یا عدم اطلاع از نحوه صحیح شلنگ خروجی پساب استفاده نکردن از نوار تفلون به میزان لازم و یا استفاده بی مورد در اتصالاتی که نیاز به نوار تفلون باعث شکستگی قطعه شده است. نشتی های بی موردی که در سایزهای خانگی باعث از بین رفتن کابینت شده است.

بعنوان مثال در یک کارخانه تولیدی نصاب آب شیرین کن هنگام نصب دستگاه تصفیه آب در سایز صنعتی هیچگونه پیش تصفیه شنی و میکرونی را در قبل از ورود به سیستم در نظر نگرفته بود و آب با کدورت بسیار بالا وارد سیستم شده و باعث از بین رفتن کامل ممبران صنعتی شده بود که قابل شستشو و cip ممبران نبود و یا در موارد مشابه استفاده نکردن از سیستم های دوزینگ پمپ (تزریق مواد ضد رسوب) به داخل آب ورودی به دستگاه باعث کیپ شدن ممبران و از بین رفتن آن شده است. یا نبود فشار لازم در ورودی آب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی باعث Load دادن بیش از حد دستگاه و خرابی پمپ شده است. که علت اصلی همه این موارد سپردن کار به فرد غیر متخصص که نصاب دستگاه تصفیه آب نمی باشد. نصاب دستگاه تصفیه آب برای دستگاه های صنعتی و دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی آشنایی کامل با قطعات و عملکرد آنها دارد که در صورت ایجاد هرگونه آلارم هشدار دهنده یا alert alarms در میکروکامپیوتر دستگاه و یا plc و تابلو برق توانایی بررسی ایراد را داشته باشد و به سیستم های برقی  AC و DC آشنایی کامل داشته باشد تا توانایی راه اندازی دستگاه تصفیه آب بصورت اصولی و بدون خسارت را داشته باشد.

نکته مهم: قرار دادن دستگاه تصفیه آب در مکان های سرد که گاهی دما به زیر صفر می رسد مانند بالکن و فضای باز که توسط افراد غیر از نصاب دستگاه تصفیه آب انجام شده و باعث یخ زدگی هوزینگ ها، پمپ و اتصالات و از بین رفتن کامل سیستم شده است در دستگاه های صنعتی و نیمه صنعتی عدم محاسبه دقیق میزان ورودی آب به سیستم و یا عدم محاسبه دقیق سایز دستگاه  و عدم وجود استفاده از پیش فیلترهای شنی و کربنی و پیش تصفیه های میکرونی و تامین نشدن فشار لازم قبل از ورودی آب به سیستم که به دلیل عدم نا آگاهی افراد غیر متخصص که خود را نصاب دستگاه تصفیه آب میدادند آسیب جدی به پمپ و کلیه قطعات وارد کرده و هزینه های بسیار بالایی را به کارفرمایان و کارخانه داران تحمیل کرده اند.

 

 

2 دیدگاه برای “نصاب دستگاه تصفیه آب خانگی”

  1. نقاط قوت
    • سرویس دهی درکمترین زمان
    نقاط ضعف
    • نداشتن

    واقعأ همه چی عالی بود مرسی از سرویس دهیتون تو کمترین زمان اومدن برای نصب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *