آموزش تبدیل چهارراهی تصفیه آب به شیر برقی جهت تعمیر تصفیه آب خانگی با کمی دقت می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

قطعه چهار راهی که در مدل های دستگاه‌های قدیمی وجود داره ، قطعه ای است پلاستیکی که آب ورودی به پوسته ی ممبران  و خروجی آب تصفیه شده را توسط دیافراگمی که در داخل خود دارد قطع و وصل میکند.
چهارراهی دارای ۲ ورودی و ۲ خروجی است که از یکطرف به شلنگ ورودی ممبران و از طرف دیگر به شلنگ آب تصفیه شده و اتصال زانو سوپاپ  ممبران ( قبل از سوئیچ های پرشر) نصب میگردد.
در صورت نیازبه تبدیل قطعه چهارراهی به شیر برقی ،  به روش زیر عمل میکنیم.

چهار راهی را خارج کنیدبعد از حذف چهار راهی شلنگ ورودی  و شلنگ تولید ممبران را به صورت عادی به هم متصل کرده، وشیر برقی را (قبل ازپمپ) نصب میکنیم، برای تمیز ماند و افزایش طول عمر شیر برقی بهتر است بعد از فیلتر الیافی شماره ۱ نصب گردد.
برای نصب  شیر برقی جدید و سیم کشی جدید دستگاه تصفیه آب خانگی که به مجموعه اضافه میشود به این صورت است که یکی ازسیم های شیر برقی را به پمپ و سوئچ های پرشرو سیم دیگر را به پمپ و ادابتور متصل میکنیم.

برای شلنگ کشی تصفیه آب خانگی پس از نصب شیر برقی ابتدا شیلنگ هایی که به داخل چهارراهی می روند را جدا می کنیم و با شلنگ بلندتر یا با اتصال دو سر فیتینگ به هم وصل می کنیم (این کار را  تک به تک انجام دهید تا شیلنگ ها جابجا نشوند)

محل مناسبی برای نصب شیر برقی در مسیر شیلنگ ها قبل از ورودی به پمپ و بعد از فیلتر مرحله اول یا بعد از فیلتر مرحله سوم یا درست قبل از ورودی پمپ پیدا کنید. و شیر برقی را در جهت فلش به سمت پمپ به درستی نصب می کنیم. روش نصب بستگی به مدل دستگاه دارد..

سیم کشی شیر برقی با سیم های حروجی پمپ به یکدیگر وصل میشوند تا جریان آب برای جلوگیری از خشک کار کردن پمپ را کنترل کند،

نحوه شلنگ کشی آب تصفیه شده بعد از زانو  سوپاپ که در وسط خروجی پوسته  ممبران قرار دارد به کلید فشار بالا یا هایپرشیر متصل می شود

و شلنگ دور ریز به زانویی کنارتر در پوسته ممبران  به  کپسول محدود کننده جریان پساب  متصل مشود

توجه: اگر شیر برقی بر عکس بسته باشد، آب وارد دستگاه نمی شود، لطفا مراقب باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه