شناسایی خرابی ترانس تصفیه آب خانگی

ترانس یا آدابتور تصفیه آب خانگی ولتاژ لازم برای پمپ و قطعات برقی دستگاه را تامین میکند. برای شناسایی خرابی ترانس دستگاه تصفیه آب خانگی ،نیاز به گیج فشارهستیم. اگر با ترانس موجود بر روی دستگاه عقربه گیج عدد پایینتر از 4 bar را نشان داد به احتمال زیاد ترانس دستگاه خراب است و متخصصان ابتدا با تعویض ترانس فشار خروجی پمپ را بررسی می کنند و در صورت نیاز  ترانس را تعویض می کنند.

در داخل ترانس تصفیه آب خانگی از 4 خازن استفاده می شود که نوسانات شدید برق یا خرابی پمپ و افزایش آمپر باعث سوختن آنها می شود که باعث کاهش فشار آب ورودی ممبران می شود. عدم تعویض به موقع فیلتر ها و گل گرفتن داخل دستگاه و یا کیپ شدن ممبران باعث فشار آمدن بیش از حد به پمپ و آمپر کشیدن دستگاه و در نهایت سوختن لوازم داخل ترانس میشود که در نهایت به تعمیر تصفیه آب انجام میشود.

لازم به ذکر است ترانس قابل تعمیر نمیباشد زیرا در زمان تولید برای بالا بردن امنیت و جلوگیری از برق گرفتگی به صورت پلمپ تولید میشود در صورت تعمیر مجدد ترانس قدرت و عمر مفیدی ندارد.

توجه:حتما قبل از نصب دستگاه تصفیه آب از محافظ برق مناسب استفاده شود زیرا این قطعه در هیچ شرکت ایرانی و وارداتی شامل گارانتی نمیشود.

نکته: در برخی موارد پایین بودن سطح گیج روی دستگاه دلیل خرابی پمپ و ترانسفورماتور نمی باشد. در بسیاری از موارد خود گیج فشار خراب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *