اولین نکته در راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی، اطلاع از ورودی و خروجی آب دستگاه است.

مهم ترین نکته در نصب دستگاه تصفیه آب خانگی که با روش RO کار می کند این است که بدانید این مدل دستگاه همیشه یک ورودی و دو خروجی دارد.

یعنی آب را به دو شاخه صاف می کنند و سپس آب را تقسیم می کنند. خروج آب از دو بازوی پوشش ممبران همیشه از طریق خروج انتها مایل به یک طرف است که در برخی مدل ها از طریق محدود کننده آب باقیمانده که با عبارت Flow مشخص شده است انجام می شود، اما در برخی مدل ها لیمیتر یک سوزن داخل شیلنگ و/یا داخل زانو است، ممبران در نظر گرفته شده و شفاف نیست، به همین دلیل وقتی دستگاه تصفیه آب خانگی را روی همه مدل ها نصب می کنید بدون استثنا، خروجی ممبران را به سیفون نصب می کنید تا تخلیه شود. آب کثیف و انتهای شیلنگ تخلیه را به صورت اریب برش می دهیم. که به انتهای لوله نمی چسبد و نمی پوشاند. وصل کردن شلنگ از راه دور به فیلتر ممبران آسیب می رساند.

آموزش نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

نکته مهم در نصب دستگاه تصفیه آب خانگی، نکته دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که از نوار تفلون برای آب بندی اتصالات تصفیه آب در قسمت های ورودی شیلنگ چه به صورت مهره و چه به صورت لوازم جانبی استفاده نمی شود. نشتی در قطعه وجود دارد اتصال مهره محکم نیست یا شلنگ به طور کامل در قسمت ورودی اتصال اتصال قرار نمی گیرد. نکته دیگری که در راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی باید به آن توجه کنید:

برای سوراخ کردن سینک جهت نصب شیر تصفیه آب، توجه به این نکته ضروری است که هرگز نمی توانید سوراخ مورد نظر را که به اندازه 11 میلی متر است، به صورت مستقیم و یکجا ایجاد کنید، زیرا به دلیل بالا بودن مقاومت فولاد ضد زنگ، ابتدا مته شماره فاند مانند 3 یا 4 میلی متر سپس مته درجه 6 تا 9 میلی متر

و در پایان مته از مته 11 میلی متری برای مته استفاده کنید تا از هزینه سوختن مته و آسیب دیدن آن جلوگیری کنید.

نکته مهم در نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی، نصاب دستگاه تصفیه آب خانگی باید دارای تجهیزات زیر باشد:

ابتدا برای نصب اتصالات فلزی، یک آچار فرانسوی سایز متوسط ​​بردارید و اتصالات ورودی فیکسچر شامل (1/4 اینچ شیر کوچک و سه راهی فولادی در ورودی فیکسچر) را ببندید و ورودی فیکسچر را نصب کنید. تصفیه آب که نیاز به یک سوراخ در سینک به دلیل اینکه جنس سینک فولادی است و مقاومت بسیار بالایی دارد، نیاز به یک مته برقی (غیر شارژی) با قدرت بالا دارد که می تواند مته 11 میلی متری و 3 مته برای مته، مته اول 3 را در خود جای دهد. و سپس مته 6. و در انتها می توانید مته 11 را وارد کنید. مته 6 میلی متری مورد نیاز است زیرا برای سوراخ کردن ورودی شلنگ تخلیه لازم است. نصب شیر (که شبیه آچار شمع ماشین است) که در صورت موجود نبودن از رینگ 12 یا 13 تخت یا ساده استفاده می شود.یکی از موارد بسیار مهم در نصب دستگاه تصفیه آب خانگی که نصاب دستگاه تصفیه آب خانگی باید دارای نوار تفلون برای آب بندی آن باشد.پس از شروع نصب دستگاه تصفیه آب خانگی دستگاه تصفیه آب خانگی از ابزارهای ذکر شده استفاده کنید و ه تجهیزات در ابتدای کار باید مراحل نصب را شروع کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *