کربن گیری فیلتر تصفیه آب خانگی

carbongiri-03

کربن گیری فیلتر تصفیه آب خانگی

کربن گیری فیلتر تصفیه آب خانگی

کربن گیری فیلتر تصفیه آب خانگی برای کربن گیری و گرفتن آب سیاه (آب حاوی کربن ذغال) که داخل فیلترهای شماره ۲ یا UDF موجود است راه های مختلفی وجود دارد. از جمله این راه ها هوا گیری و کربن گیری میباشد. پیش از توضیح در مورد این موضوع باید در نظر داشت که برخی از شرکت های بین المللی و قدرتمند در زمینه تولید فیلتر  از کربن های با دانه بندی استاندارد و کربن های carbongiri-01شسته شده استفاده می کنند که برخی از آن شرکت ها دستگاه هایی فاقد شیر میکس(مخلوط یا شیر هواگیری) تولید می کنند. در فیلترهای تولیدی شرکت خودشان به دلیل اطمینان از عدم وجود آب سیاه، نیاز به کربن گیری نیست.

هواگیری فیلتر

بطور معمول در موارد زیر داخل سیستم تصفیه آب هوا گیر می کند و معمولا باعث جلوگیری از خروج آب از دستگاه و یا تق تق کردن  و یا ضربه زدن شلنگ ها و صدا دادن زیاد دستگاه و در بسیاری موارد جلوگیری از خروج آب از سیستم و در صورت شدت زیاد باعث شکستگی قطعه و یا نشت کردن از یک قسمت می گردد زیرا قدرت هوا محفوظ شده بین آب بسیار بالا بوده و تا تخلیه شدن کامل اختلال ایجاد می کند. نکته: بهترین راه هوا گیری جلوگیری از این اتفاق می باشد و بهترین راه برای این کار خارج کردن دو شاخه برق دستگاه و جلوگیری از استارت کردن پمپ قبل از رسیدن آب به شیر برقی می باشد. اما بعد از استارت زدن و روشن شدن سیستم راه دیگر، باز نگه داشتن شلنگ قبل از ورود آب به مرحله  سوم میباشد و یا باز کردن اتصال شلنگ قبل از ورود به پوسته ممبران می باشد که تخلیه هوا به سرعت انجام شود و خلع بوجود نیاید.

شیر هوا گیری فیلتر  یا میکس چیست 

شیر میکس به یک شیر کوچک پلاستیکی یا فلزی (دقت دار) گفته می شود که ما بین فیلتر شماره۳ و یکی از اتصالات بعد از ممبران قرار می گیرد تا هوا و آب سیاه حاوی کربن به غشاء ممبران وارد نشود. برای کنترل بهتر و شستشوی بهتر می توان  فیلتر  مرحله 2 را جدا شستشو داد. به این صورت که : قبل از بستن پوسته مرحله ۳ آب سیاهی که از مرحله 2 خارج شده و میخواهد وارد مرحله 3  ود را دور بریزیم و سپس پوسته شماره۳ را همراه با فیلتر ببندیم. مرحله بعدی کربن گیری دستگاه تصفیه آب به شستشوی فیلتر پنجم مربوط می شود. که پس از تعویض سالیانه این فیلتر carbongiri-04اقدام به تخلیه آب از داخل آن می نماییم و به اصطلاح اولین مخزن آب تصفیه شده را دور ریز می نماییم.توجه داشته باشید گاهی اوقات بعد از تعویض این فیلتر امکان دارد تا چند روز اول آب سیاه حاوی کربن خارج شود بهتر است که قبل از مصرف مقداری آب را دور ریز کنیم و سپس استفاده نماییم. این مشکل پس از چند روز حل می شود.

سریع ترین راه های هوا گیری دستگاه

باز کردن شیر میکس و بستن شیر روی مخزن ذخیره و باز کردن کامل شیر برداشت. جدا کردن شلنگ پشت ممبران و روشن کردن دستگاه گیر افتادن هوا بین فیلتر شماره۱ و شیر برقی و باز کردن هوزینگ شماره۱ و خاموش کردن دستگاه و باز کردن شلنگ قبل از شیر برقی و باز کردن مجدد آب و رسیدن به پشت شیر برقی و وصل کردن شلنگ و روشن کردن دستگاه. گاهی اوقات در بعضی مدل ها شیر برقی قبل از ورودی پمپ نصب شده است، برای هوا گیری، دستگاه را خاموش کرده هوزینگ فیلتر شماره۲و۳ باز میکنیم لازم به ذکر است شلنگ قبل از شیر برقی باز شود و همچنین فیلتر ها را سرجای خود گذاشته و آب را باز می کنیم. وقتی آب از شلنگ خارج شد و هوا به طور کامل تخلیه گردید یعنی هیچ گونه حبابی داخل آب نباشد و خروجی آب یکنواخت گردد میتوانیم دستگاه را روشن کنیم.